Β'ΑΝΔΡΩΝ

Μίλησαν οι έδρες – Play-Off & Play-Out Β’κατηγορίας

Την τιμητική τους είχαν οι γηπεδούχοι στην αυλαία των play-off και play-οut. Στην Νέα Πέραμο οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν δύσκολα του Τελαμώνα με 76-73 , έκαναν το 2-1 στην σειρά των αγώνων και τώρα θα πάνε στην Σαλαμίνα με μοναδικό σκοπό την 3η νίκη που θα τους δώσει την παραμονή στην κατηγορία. Λίγο πιο εύκολα νίκησε η Τερψιθέα τον Παννεαπολικό με σκορ 69-52 στην Γλυφάδα κάνοντας την σειρά 2-1.

Στα play-out η Γλυφάδα έκανε το 2-1 απέναντι στην Δάφνη Αγ.Δημητρίου με σκορ 65-57 και πήρε προβάδισμα για την άνοδο στην Α’κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

PLAY OFF

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ –ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 65-57(2-1) 

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ  (Καψιμάλης Παλτσόγλου): Τάγκαλος  2, Γιοβάς 6 Τζοβάρας 2, Καμπούρης 3(1) Μαραγκόπουλος 18(4) Αλεξανδρόπουλος 9(2) Θεοχάρης 13, Γουλανδρής ς Κουτσολιάκος 6 Στεργίου Χαριτωνίδης Λούγαρης 4

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Τάσος  Ζάλιαρης): Κακαράτζας Ζαχαρόπουλος 7 Φλέγκας 10 Βασιλικός 9 Μαστρογιάνννς 1 Ρουμάνι 13(1) Κουντούρης 5(1) , Πάσσαρης , Φωτεινάκης 10(2) Γιαννακόπουλος 2 Ελενίτσας

PLAY OUT 

EΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 76-73(2-1) 

ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Δρουμπούκης): Προσελέντης 23, Τόμπρος , Νικολούσιος 16(2), Μουστάκας 6(1) Χαραλαμπίδης 13, Σαμλί , Μέλισσας, Παπάνογλου 18(2) , Μάναλης, Καρακατσάνης

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος): Λεμπέσης, Τόμπρος, Κούμενος 14(4), Στεφάνου 6, Φιλίππου 11, Μπουρβάνης 23, Ράπτης 8, Καρατζιόγλου 4, Ζέρβας 8 (1), Μπουταλης

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ  69-52(2-1) 

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ (Λουλουδάκης Βλουτής ): Πετρίδης 9(1) Κορωνιός 6(1) Νικολάκης , Παπαμιχαήλ 8 Ζέρβας 4, Παπαδάκης 16 , Παπαγιαννόπουλος 3(1) Χριστοδούλόπουλος 16(4) Σκουμής 1 Λιανούδης 2, Ανδριώτης 2 Λουκάτος 2

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης Τιτάκης):  Χατζηχρήστου Τριανταφύλλου Φορτάτος 2 Γιαννακής 4, Γουρνάς 10 Βουρνάς  16(1) Κυριάκου Θεοδωρικάκος 12(1) , Σταθάκος , Κοντοστέργιος 8(1) Κουβάς , Μάρης

Η επόμενη αγωνιστική 

Β΄ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OFF (2Η)

ΠΕΜΠΤΗ 27.04.17

(2) ΠΑΛ ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 21.30 ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ(4) – ΓΛΥΦΑΔΑ (3) ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΜΗΛΑΠΙΔΗΣ ΜΑΡΤΙΝΑΚΟΣ  ΖΕΡΙΤΗΣ Α ΓΑΒΡΕΛΗΣ ΝΑΖΙΡΗ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ

(1)ΚΛ. ΣΑΛΠΕΑΣ 21.45 ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ (2)- ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. (5)  ΡΑΧΙΩΤΗΣ ΓΡΙΒΑ ΜΑΛΑΝΔΡΗΣ ΤΟΒΗΛ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΥΛΤΣΗ  ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ

Β΄ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OUT (2Η)

(2) 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 21.30 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ(13) – ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ(10)  ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΜΠΙΤΕΡΝΑΣ  ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΝΤΕΜΕΛΗΣ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ

(2) ΚΛ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΚΑΡΑΪΣΚ 21.30 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ – ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 12 11 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΡ ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ    ΜΟΡΟΧΛΙΑΔΗΣ ΚΑΠΟΥΤΣΗΣ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ

 

ΟΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΑΓΩΝΕΣ

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ (2-0) 
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (2-1) 

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (2-1) 
ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (2-1) 

Most Popular

To Top